Ups... coś poszło nie tak - integracja skryptów php z google maps


24 Maja 2016, google zmieniło politykę od tego momentu aby używać mapy trzeba uzyskać bezpłatny klucz API, tutaj pokażę jak to zrobić na przykładzie skryptu ogłoszeń.
1. Klikamy w poniższy link i uzyskujemy klucz API:
https://console.developers.google.com/flows/enableapi?apiid=maps_backend,geocoding_backend,directions_backend,distance_matrix_backend,elevation_backend,places_backend&keyType=CLIENT_SIDE&reusekey=true

2. Wchodzimy w Panel administracyjny klikamy w System / kod strony następnie Szablon / layout.phtml

3. Odszukujemy linię dodającą google maps:

<script src="http://maps.google.com/maps/api/js?sensor=false&amp;libraries=places" type="text/javascript"></script>

4. Dopisujemy do niej klucz:
<script src="http://maps.google.com/maps/api/js?sensor=false&amp;libraries=places&key=TWÓJKLUCZ" type="text/javascript"></script>

5. Klikamy zapisz


Po tej operacji mapy będą ponownie działać

Inne artykuły

Moduł produktów jest obecnie używany tylko w platformie handlowej i na obecnej stronie. Poniżej znajdą się informacje jakie dodatkowe dane możemy umieścić w tagach SEO

W ostatnim czasie nasiliły się ataki spamerskie, nawał niechcianych wiadomości spowodował zaostrzenie polityki antyspamowej w firmach hostingowych przez co coraz więcej pożądanych wiadomości trafia do spamu.

Formularz kontaktowy zdawał się być nieodzownym elementem każdej strony ostatnio jednak pojaiwła się alternatywa

Dołożyliśmy starań by dodawanie reklam w skrypcie portalu ogłoszeniowego było możliwie jak najprostsze. 

Dzięki uproszczeniu dodawania miejsc reklamowych. W portalu regionalnym dodawanie ich jest już możliwie najprostsze. Więcej o nowym mechanizmie dodawania miejsc reklamowych już w krótce.

Przy artykułach warto dostosować to co pojawia się w meta danych w tym poradniku zajmiemy się wzorcami article_cat - lista artykułów i article - pojedynczy artykuł.

W systemie są już gotowe indywidualne meta_keywords, meta_description czy title dla każdej kategorii, ale co w wypadku gdy chcemy żeby pojawił się wybrany przez nas tekst?