Wypełnienie całego obszaru a zmieszczenie w kwadracie


Wzorem wiodących portali zdjęcie na liście ogłoszeń w skrypcie portalu ogłoszeniowego skaluje się tak by wypełnić cały obszar. Poniżej opiszę jak to zostało zrobi i jak ewentualnie zrobić by zdjęcie jednak się minimalizowało.

Aby obrazek wypełniał cały obszar(div) trzeba ustawić go na tło i pokazać przeglądarce jak ma wypełnić tło:
background-image: url(http://adresobrazka.jpg);
background-size: cover;

Dzięki temu cały obszar będzie wypełniony. 

Mimo to czasem są zdjęcia bardzo wąskie i jeśli jednak chcemy aby zdjęcie minimalizowało się do wielkości elementu wtedy dajemy jak poniżej:
background-image: url(http://adresobrazka.jpg);
background-size: contain;
background-repeat: no-repeat;
background-position: center;

Ta opcja pozwoli by zdjęcia mieściły się w obszarze, poniżej przykłady z portalu ogłoszeń:


Drugi sposób:


Inne artykuły

Moduł produktów jest obecnie używany tylko w platformie handlowej i na obecnej stronie. Poniżej znajdą się informacje jakie dodatkowe dane możemy umieścić w tagach SEO

W ostatnim czasie nasiliły się ataki spamerskie, nawał niechcianych wiadomości spowodował zaostrzenie polityki antyspamowej w firmach hostingowych przez co coraz więcej pożądanych wiadomości trafia do spamu.

Formularz kontaktowy zdawał się być nieodzownym elementem każdej strony ostatnio jednak pojaiwła się alternatywa

Dołożyliśmy starań by dodawanie reklam w skrypcie portalu ogłoszeniowego było możliwie jak najprostsze. 

Dzięki uproszczeniu dodawania miejsc reklamowych. W portalu regionalnym dodawanie ich jest już możliwie najprostsze. Więcej o nowym mechanizmie dodawania miejsc reklamowych już w krótce.

Przy artykułach warto dostosować to co pojawia się w meta danych w tym poradniku zajmiemy się wzorcami article_cat - lista artykułów i article - pojedynczy artykuł.

W systemie są już gotowe indywidualne meta_keywords, meta_description czy title dla każdej kategorii, ale co w wypadku gdy chcemy żeby pojawił się wybrany przez nas tekst?