• 575 308 511
  • biuro@strefaportali.pl

Poradniki


Wzorce SEO

Są to dynamiczne wzorce poszczególnych tagów ważnych z punktu widzenia pozycjonowania. Dzięki wzorcom SEO, możemy ustawić inne wyświetlane informacje dla każdego ważnego typu podstron.

Więcej

Jak podłączyć cron'a(zadania cykliczne)

Jedną z podstawowych ustawień koniecznych do działania praktycznie każdego nowoczesnego systemu są zadania cykliczne czyli tak zwany cron.

Więcej

Do czego służą bloki tekstowe

Bloki tekstowe zasadniczo mają dwa zastosowania pierwszym z nich jest umożliwienie wstawienia w szablon strony przygotowanych zewnętrznych tekstów. Przykładowo na tej stronie blokami tekstowymi są numery telefonów adresy mail czy też tekst o misji w lewej części stopki.

Więcej

Szybkie teksty - do czego służą

Część treści wstawianych w treść strony, newslettery czy też wzorce SEO. Jest w pewnym stopniu dynamiczna. Szybkie teksty umożliwiają odniesienie się do danych, do których nie mamy bezpośredniego dostępu. W systemie można użyć:

Więcej

Jak skonfigurować dotpay sms

Jest kilka możliwości aby oferować płatności sms. Można np wgrywać listę kodów. Te rozwiązanie zmusza nas do pilnowania i wrzucania do portalu bazy kodów gdy stare zostaną wykorzystane. Jest też możliwość by użytkownik wysyłał w sms'ie kod bezpośrednio do portalu. W oferowanych skryptach PHP wdrażane jest te drugie rozwiązanie. Aby skonfigurować dotpay pod oferowane skrypt:

Więcej

Na co zwrócić uwagę przy konfiguracji dotpay

Konfiguracja płatności pod oferowane skrypty php jest niezwykle prosta. Wystarczy zaznaczyć jeden punkt i już możemy przyjmować płatności przy pomocy przelewów internetowych.

Więcej

Jak dobrać kolor do strony

Wbrew pozorom dobór kolorów nie jest bardzo prosty. Oprócz klasycznych względów estetycznych, użytkowych są jeszcze inne aspekty.

Więcej

Jak znaleźć i zmienić kolor elementu

Jak poradzić sobie z edycją plików css, bądź ogólnie ze zmianą wyglądu w momencie gdy nie wiemy gdzie podany jest szukany kolor? Prosty sposób do którego wystarczy nam goły Google Chrome

Więcej

Jak zmienić aptekę dyżurującą

2014-08-14 11:45:10

Portal po zainstalowaniu posiada pokazaną przykładową aptekę dyżurującą. 

Więcej