• 575 308 511
  • biuro@strefaportali.pl

Poradniki


Jak importować firmy do Katalogu Firm

Katalog firm posiada funkcję importu tak aby łatwiej można było zastartować z portalem. Jednak wymaga on specjalnie przygotowanego pliku. Poniżej przedstawię garść informacji co trzeba zrobić.

Więcej

Zamiana z png na ico do favicon

Plik ico jest jeszcze potrzebny nie którym przeglądarkom jako favicon. Wbrew pozorom uzyskanie pliku ico nie jest czymś oczywistym. Najpopularniejszy program graficzny niestety nie posiada możliwości zapisu do tego formatu w związku z czym trzeba posłużyć się innym.

Więcej


Zmiana logo

Po instalacji portalu bądź strony jedną z głównych czynności jest zmiana logo. W oferowanych skryptach można to zrobić następująco:

Więcej

Jak zmienić kolor strony

Nikt nie chce mieć portalu, który wygląda tak samo jak inne. Każdy portal musi się wyróżniać. Czy chociażby pokazywać przynależność do branży poprzez dopasowane kolory. Przedstawię prosty sposób na szybką zmianę koloru strony.

Więcej

Jak dodać stronę do google

Najprostszą metodą dodania strony do wyszukiwarki, jest zgłoszenie jej do google. Aby to zrobić trzeba wejść na poniższy link:

Więcej

Zakładanie aplikacji na google

Dzięki założeniu aplikacji na google, możemy gościom naszego portalu pozwolić zalogować się przy pomocy konta na google, metoda ta nie jest tak powszechna jak facebook mimo to jest ona darmowa i szybka a zawsze kilka osób więcej pozna co oferuje portal.

Więcej

Aplikacje na facebooka do logowania

Obecnie już standardem tworzenia portali internetowych jest logowanie przez facebook'a aby to było możliwe konieczne jest założenie aplikacji na  tym portalu.

Więcej

Reklamy w portalu informacyjnym

2015-02-16 03:23:04 Portal informacyjny,

Portal informacyjny ma dwie metody generowania przychodu, newslettery i reklamy. Przy czym główny nacisk jest stawiany na reklamy.

Więcej